mossad21
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 POSTOJI LI BOG?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
mossad21
admin
mossad21


Male
Broj postova : 127
Age : 48
Lokacija : Vukovar
Posao/Hobi : Đabalebaroš
Registration date : 09.05.2008

POSTOJI LI BOG? Empty
PostajNaslov: Re: POSTOJI LI BOG?   POSTOJI LI BOG? Emptysub svi 10, 2008 3:56 am

odlicna prica to sam vec cuo jako mi se svidja
to je ono cemu se ateisti i vjernici svadjaju
npr kad sam ja1995 bio u milkanu jedan mladi svecenik je rekao meni
da bog postoji a ja sam uzvratio da ne nisam ga vidio
a on me je upitao tada a vjetar njega osjetis
ja sam mu odgvorio da je vjetar mijesanje toplih i hladnih fronti
te da je to cista fizika a jednom sam i ja na kraju povjerovao
[Vrh] Go down
http://www.udpnhbdr.hr
nefertiti




Broj postova : 3
Registration date : 10.05.2008

POSTOJI LI BOG? Empty
PostajNaslov: Re: POSTOJI LI BOG?   POSTOJI LI BOG? Emptysub svi 10, 2008 5:53 am

mossad21 je napisao/la:
odlicna prica to sam vec cuo jako mi se svidja
to je ono cemu se ateisti i vjernici svadjaju
npr kad sam ja1995 bio u milkanu jedan mladi svecenik je rekao meni
da bog postoji a ja sam uzvratio da ne nisam ga vidio
a on me je upitao tada a vjetar njega osjetis
ja sam mu odgvorio da je vjetar mijesanje toplih i hladnih fronti
te da je to cista fizika a jednom sam i ja na kraju povjerovao
Bravo, nisi pogriješio.
[Vrh] Go down
mossad21
admin
mossad21


Male
Broj postova : 127
Age : 48
Lokacija : Vukovar
Posao/Hobi : Đabalebaroš
Registration date : 09.05.2008

POSTOJI LI BOG? Empty
PostajNaslov: Re: POSTOJI LI BOG?   POSTOJI LI BOG? Emptysub svi 10, 2008 7:38 am

e trebalo je dugo vrijemena da shvatim neke stvari u zivotu al napokon i ja shvatih
[Vrh] Go down
http://www.udpnhbdr.hr
patriot_1




Broj postova : 7
Registration date : 23.05.2008

POSTOJI LI BOG? Empty
PostajNaslov: Re: POSTOJI LI BOG?   POSTOJI LI BOG? Emptypet svi 23, 2008 1:03 am

William Shakespeare, rekao je prije smrti: "Predajem svoju dušu u ruke Boga, moga Stvoritelja, potpuno vjerujuci u Isusa Krista, svog Spasitelja."

Lew Wallace takoder je namjeravao objaviti knjigu kojom bi pobio Kristovo bozanstvo i Njegovo uskrsnuce, ali je završio kao vatreni branitelj kršcanstva u svom poznatom romanu Ben Hur

Johann Wolfgang von Goethe nazvao je Isusa 'bozanstvenim... Svetim Covjekom', napisavši:''Ako se Bozanstvo ikada prikazalo na Zemlji, bilo je to u osobi Isusa Krista.''

Lav Tolstoj...Povjerovao sam u doktrinu o Isusu i cijeli je moj zivot dozivio iznenadnu promjenu - zivot i smrt prestali su biti zli. Umjesto ocaja, okusio sam zadovoljstvo i srecu koju smrt ne moze oduzeti.''

C.S. Lewis. "I believe in Christianity as I believe that the Sun has risen: not only because I see it, but because by it I see everything else."

Oscar Wilde: "How else but through a broken heart may Lord Christ enter in"

Francis Bacon: "There was never law or sect, or opinion did so much magnify goodness, as the Christian religion doth. "

Blaise Pascal: "Bog je u srcu svakog covjeka ostavio prostor koji ne moze biti ispunjen od nikakvog stvorenja nego jedino od Boga kroz Isusa Krista."

Abraham Lincoln:"I am profitably engaged in reading the Bible. Take all of this Book that you can by reason and the balance by faith, and you will live and die a better man. It is the best Book which God has given to man. "
-------------------------------------------------------------------
Pozdrav svima ,,,
[Vrh] Go down
Sephirot_Ha_LUX

Sephirot_Ha_LUX


Male
Broj postova : 7
Lokacija : Zagreb
Posao/Hobi : Occult, mystic & magic
Registration date : 08.06.2008

POSTOJI LI BOG? Empty
PostajNaslov: Re: POSTOJI LI BOG?   POSTOJI LI BOG? Emptyned lip 08, 2008 5:51 am

patriot_1 je napisao/la:
William Shakespeare, rekao je prije smrti: "Predajem svoju dušu u ruke Boga, moga Stvoritelja, potpuno vjerujuci u Isusa Krista, svog Spasitelja."

Lew Wallace takoder je namjeravao objaviti knjigu kojom bi pobio Kristovo bozanstvo i Njegovo uskrsnuce, ali je završio kao vatreni branitelj kršcanstva u svom poznatom romanu Ben Hur

Johann Wolfgang von Goethe nazvao je Isusa 'bozanstvenim... Svetim Covjekom', napisavši:''Ako se Bozanstvo ikada prikazalo na Zemlji, bilo je to u osobi Isusa Krista.''

Lav Tolstoj...Povjerovao sam u doktrinu o Isusu i cijeli je moj zivot dozivio iznenadnu promjenu - zivot i smrt prestali su biti zli. Umjesto ocaja, okusio sam zadovoljstvo i srecu koju smrt ne moze oduzeti.''

C.S. Lewis. "I believe in Christianity as I believe that the Sun has risen: not only because I see it, but because by it I see everything else."

Oscar Wilde: "How else but through a broken heart may Lord Christ enter in"

Francis Bacon: "There was never law or sect, or opinion did so much magnify goodness, as the Christian religion doth. "

Blaise Pascal: "Bog je u srcu svakog covjeka ostavio prostor koji ne moze biti ispunjen od nikakvog stvorenja nego jedino od Boga kroz Isusa Krista."

Abraham Lincoln:"I am profitably engaged in reading the Bible. Take all of this Book that you can by reason and the balance by faith, and you will live and die a better man. It is the best Book which God has given to man. "
-------------------------------------------------------------------
Pozdrav svima ,,,

-Ovdje laži i neistine ima i previše......kao što sam na net.hr-u otvorio jednom temu, da li cilj opravdava sredstvo? Ako je laž grijeh, da li je laž u cilju obraćivanja i kristijaniziranja također grijeh?

-Kako me cijelo kršćanstvo podsjeća na priču o zlatnom teletu...idolopoklonstvo.
[Vrh] Go down
http://sephirot.mojblog.hr/
Sephirot_Ha_LUX

Sephirot_Ha_LUX


Male
Broj postova : 7
Lokacija : Zagreb
Posao/Hobi : Occult, mystic & magic
Registration date : 08.06.2008

POSTOJI LI BOG? Empty
PostajNaslov: Re: POSTOJI LI BOG?   POSTOJI LI BOG? Emptyned lip 08, 2008 5:56 am

Da, nepobitno je da Bog postoji, problem nastaje u ljudskoj domeni, ne u višim sferama, jer bilo je velikih ljudi na svijetu u pokazali puteve Božanske slave, no ostatak, 98% ljudske populacije je samo htjelo izvući korist i monopolizirati duhovnost koju je nemoguće monopolizirati te sve navući na svoje vjerovanje što rade danas ponajviše kršćani (ali se ne može reći da rade samo oni...vidio sam i druge zajednice poput nekih muslimana i nekih istočnjačkih zajednica. ošto osobno odlazim raznim zajednicama istraživajući ponašanje, vjerovanja itd. takve stvari osjetih i na vlastitoj koži no srećom imam soli u glavi pa me se ne može samo tako obrlatiti).
[Vrh] Go down
http://sephirot.mojblog.hr/
mossad21
admin
mossad21


Male
Broj postova : 127
Age : 48
Lokacija : Vukovar
Posao/Hobi : Đabalebaroš
Registration date : 09.05.2008

POSTOJI LI BOG? Empty
PostajNaslov: Re: POSTOJI LI BOG?   POSTOJI LI BOG? Emptysri lip 11, 2008 4:06 am

Sephirot_Ha_LUX po jenoj stvari si u pravu za krscanstvo tj to sto kazes
klanjanje baalu ima istine Bog je rekao neklanjajte se idolima
nepravite meni nikakav lik
-Kako me cijelo kršćanstvo podsjeća na priču o zlatnom teletu...idolopoklonstvo.
dobro receno danas se prave kojekakvi kipovi
tu se slazem
Sephirot_Ha_LUX
Da, nepobitno je da Bog postoji, problem nastaje
u ljudskoj domeni, ne u višim sferama, jer bilo je velikih ljudi na
svijetu u pokazali puteve Božanske slave, no ostatak, 98% ljudske
populacije je samo htjelo izvući korist i monopolizirati duhovnost koju
je nemoguće monopolizirati te sve navući na svoje vjerovanje što rade
danas ponajviše kršćani (ali se ne može reći da rade samo oni...vidio
sam i druge zajednice poput nekih muslimana i nekih istočnjačkih
zajednica. ošto osobno odlazim raznim zajednicama istraživajući
ponašanje, vjerovanja itd. takve stvari osjetih i na vlastitoj koži no
srećom imam soli u glavi pa me se ne može samo tako obrlatiti).

sad malo ja

gledaj moje shvacanje je da ima boga osobno sam katolik ali upravu si kad kazes monopolizirati
e tu je velika greska i krscana i muslimana i zidova i ostalih religija
jer se odvajaju od Boga vjerski vodje misle samo o novcu
as ne vise o vjernicima ali ima i dobrih svecenika u svim religijama koji brinu za svoj narod
[Vrh] Go down
http://www.udpnhbdr.hr
Sephirot_Ha_LUX

Sephirot_Ha_LUX


Male
Broj postova : 7
Lokacija : Zagreb
Posao/Hobi : Occult, mystic & magic
Registration date : 08.06.2008

POSTOJI LI BOG? Empty
PostajNaslov: Re: POSTOJI LI BOG?   POSTOJI LI BOG? Emptysub lip 14, 2008 5:51 am

mossad21 je napisao/la:
Sephirot_Ha_LUX po jenoj stvari si u pravu za krscanstvo tj to sto kazes klanjanje baalu ima istine Bog je rekao neklanjajte se idolima nepravite meni nikakav lik

-Prvo, klanjanje idolima je nedopustivo, klanjanje formi kroz koju vidiš i prepoznaješ Boga ....hmmm, to je već diskutabilno.
-Drugo, tematika Ba'al -a. Ono što najviše kršćani rade je da spominju Ba'ala kao nekakvo sotonino ime ili demona ili štatijaznam koju glupost. Realnost i činjenice su daaaaaleko drugačije. Prvenstveno moramo gledati izvor riječi Ba'al što nema veze s sotonizmom s kojim se povezalo tek u mračnom srednjem vijeku prepunom neznanja, predrasuda i praznovjerja.
Ba'al (בעל Bet-Ain-Lamed, 2+70+30) je semitska riječ za GOSPODARA. Te se ne na jednom mjestu naziva Boga Ba'al-om. Ali Ba'al nije samo kao ime nekog Boga ili božanstva, ono se odnosi i na titulu poput u hrvatskom jeziku Bogataš je osoba koja je bogata no ta riječ sadrži u sebi riječ bog. B.Klaić u svojem riječniku stranih riječi navodi Atašej kao službenu osobu što bi se moglo odnositi i na velikaša u ono doba. Sotoniziranje drugih božanstvava je očigledna stvar. Iako, naravno, određeni demonski oblik bi mogao postojati s tim imenom jer su ljudi mnogo snage dali i moguće da su stvorili takvo biće u nekoj nefizičkoj sferi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Baal

Znači Ba'al kao takav nema nikakve veze s nikakvim demonom osim u glavama vjernika neznalica koji stavljaju vjerovanje ispred znanja, razuma, logike, činjenica.

mossad21 je napisao/la:

-Kako me cijelo kršćanstvo podsjeća na priču o zlatnom teletu...idolopoklonstvo.
dobro receno danas se prave kojekakvi kipovi
tu se slazem Sephirot_Ha_LUX

-To što se rade kipovi, to je nevažno....ima tako prekrasnih umjetničkih oblika, pa tako i povjesnih (poput onog kipa Buddhe kojeg su oni fanatički vjernici digli u zrak prije par godina....čisti vandalizam i kulturocid). Drugo je kad se ideš klanjat nekom kipu, pa bio to čak i tijelo čovjeka na križu...to jest idolopoklonstvo.

mossad21 je napisao/la:
Da, nepobitno je da Bog postoji, problem nastaje
u ljudskoj domeni, ne u višim sferama, jer bilo je velikih ljudi na
svijetu u pokazali puteve Božanske slave, no ostatak, 98% ljudske
populacije je samo htjelo izvući korist i monopolizirati duhovnost koju
je nemoguće monopolizirati te sve navući na svoje vjerovanje što rade
danas ponajviše kršćani (ali se ne može reći da rade samo oni...vidio
sam i druge zajednice poput nekih muslimana i nekih istočnjačkih
zajednica. ošto osobno odlazim raznim zajednicama istraživajući
ponašanje, vjerovanja itd. takve stvari osjetih i na vlastitoj koži no
srećom imam soli u glavi pa me se ne može samo tako obrlatiti).


sad malo ja

gledaj moje shvacanje je da ima boga osobno sam katolik ali upravu si kad kazes monopolizirati e tu je velika greska i krscana i muslimana i zidova i ostalih religija jer se odvajaju od Boga vjerski vodje misle samo o novcu
as ne vise o vjernicima ali ima i dobrih svecenika u svim religijama koji brinu za svoj narod

-To je točno što si rekao Wink
[Vrh] Go down
http://sephirot.mojblog.hr/
mysterious_girl




Female
Broj postova : 16
Lokacija : Zagreb
Posao/Hobi : studentica, savjetnica
Registration date : 09.06.2008

POSTOJI LI BOG? Empty
PostajNaslov: Re: POSTOJI LI BOG?   POSTOJI LI BOG? Emptysri lip 18, 2008 2:53 pm

Postoji, na kraju krajeva, netko nas je morao stvoriti, neka vise sila, razno razne religije, tumace to na razlicite nacine, no sve je to u osnovi isto, da, Bog postoji!
[Vrh] Go down
Sponsored content





POSTOJI LI BOG? Empty
PostajNaslov: Re: POSTOJI LI BOG?   POSTOJI LI BOG? Empty

[Vrh] Go down
 
POSTOJI LI BOG?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
mossad21 :: Izbornik tema :: Religija-
Forum(o)Bir: